Nasze szkolenie Analiza bioenergetyczna

We wrześniu 2021 roku w Warszawie rozpocznie się ostatnia, dwuletnia edycja szkolenia na facylitatora w Analizie Bioenergetycznej. Szkolenie zostanie wygaszone w 2024 roku i nie będzie możliwości kontynuowania treningu w celu uzyskania certyfikatu psychoterapeutycznego. Zapraszamy wyłącznie do ścieżki związanej ze zdobyciem uprawnień na facylitatora w AB.

PROSIMY O WZIĘCIE TEJ PERSPEKTYWY POD UWAGĘ PRZY WYBORZE NASZEGO SZKOLENIA.

Szkolenie akredytowane jest przez FLORIDA SOCIETY FOR BIOENERGETIC ANALYSIS

Celem szkolenia jest kompleksowe przygotowanie uczestników do pracy jako facylitator w Analizie Bioenergetycznej. Osoba, która po 2 latach szkolenia uzyska certyfikat facylitatora w Analizie Bioenergetycznej może:

  • prowadzić grupy ćwiczeniowo – terapeutyczne,
  • prowadzić instruktaż ćwiczeń bioenergetycznych dla osób chcących praktykować w domu,
  • poszerzać wykonywaną praktykę psychoterapeutyczną w innych nurtach poprzez włączanie ciała w proces leczenia.

Wszystkie osoby zainteresowane własnym rozwojem również zapraszamy!

  1. OD PRAKTYKI DO TEORII

W naszym szkoleniu na pierwszym miejscu stawiamy na doświadczenie własne w bioenergetyce. Jest ono podstawą do wzrastania na ścieżce zawodowej. Pracując w nurcie opartym o ciało, konieczną podstawą jest znalezienie oparcia w swoim własnym ciele. Dlatego tak ważne jest, by nasi studenci mieli już doświadczenie własne wchodząc w szkolenie. Stawanie się facylitatorem w Analizie Bioenergetycznej to proces wzrastania w oparciu o kontakt z JA cielesnym: od doświadczania do rozumienia.

Program szkolenia jest tak ułożony, by możliwe było jak najpełniejsze osadzenie się w ciele, praca nad uziemieniem i pomieszaniem, które to jakości pozwolą na późniejszą integrację różnych aspektów w pracy facylitatora. Dwa lata treningu są przestrzenią na poznawanie siebie poprzez ciało, odkrywania jaką relację z nim mamy, jakie kierujemy do niego uczucia, wsłuchiwania się w jego historię. To czas rozpoznawanie deficytów, napięć i blokad oraz swojej specyfiki energetycznej, jak i zbliżania się do reprezentacji konfliktowych zapisanych w ciele w postaci typów zawieszenia emocji i struktur charakteru. Czytanie ciała, doświadczanie bogactwa ćwiczeń z równoczesnym ich rozumieniem, sesje indywidualne, poznawanie dynamiki pracy z grupą ćwiczeniową stanowią bazę pozwalają na uczenie się poprzez praktykowanie. W oparciu o wymienione moduły następuje przygotowanie do poprowadzenia pierwszej konsultacji ćwiczeniowej dla pacjenta z doborem praktyki, a następnie poprowadzenie własnej grupy ćwiczeniowo – terapeutycznej

  1. PIĄTKOWE GRUPY ĆWICZENIOWE

Co kilka tygodni w piątkowe wieczory, nasi studenci spotykają się na wspólną praktykę ćwiczeniową. 2 letni program ćwiczeniowy ułożony jest w taki sposób, by zapoznać się z całą gamą ćwiczeń i interwencji bioenergetycznych. Rozpoczynamy od poszczególnych obszarów ciała, przechodzą dalej do praktyki w oparciu o różne narzędzie lowenowskie, doświadczając następnie pracy interwałowej i kończąc na pracy relacyjnej. To przestrzeń na zapoznanie się z prowadzeniem grupy: od rozgrzewki przez samodzielne poprowadzenie zajęć, aż do współpracy zespołowej. To stała możliwość pogłębiania praktyki własnej w oparciu o zrozumienie metodologii prowadzenia ćwiczeń i oczywiście odebrania zwrotu superwizyjnego.

  1. SYSTEM ZALICZEŃ – GWARANCJĄ JAKOŚCI PRACY NASZYCH STUDENTÓW

Uważamy, że czas szkolenia, to czas jak najpełniejszego doświadczania siebie, czy to w roli facylitatora grup, czy w prowadzeniu instruktażu ćwiczeń dla osób chcących praktykować samodzielnie. Wspieramy naszych studentów w rozwijaniu swoich umiejętności w bezpiecznych warunkach szkolenia, ale też poza nim. System zaliczeń jest ułożony w taki sposób, by móc najpierw oswajać nowe umiejętności w grupie szkoleniowe, a dopiero później wychodzić z nim do świata. I tam mamy:

  • System zaliczeń wewnętrznych – w ramach zajęć szkoleniowych studenci prowadzą grupy ćwiczeniowe, czytanie ciała, interwały itp.
  • System zaliczeń zewnętrznych – to zadania o stopniowalnej trudności w kontakcie z pacjentem indywidualnym czy później grupą.
  1. JESTEŚMY PRAKTYKAMI!

Jesteśmy przede wszystkim praktykami i pasjonatami naszej pracy. Każda osoba z zespołu prowadzi psychoterapię pacjentów indywidualnych oraz grupy. Bob Glazer (założyciel FSBA) mawiał, że każdy ma znaleźć siebie w bioenergetyce, swój sposób pracy. I na to jest miejsce w naszym szkoleniu. Zapewniamy jak najszerszy kontakt z różniącym się stylami pracy nauczycielami. To nasze bogactwo: wiedza, doświadczenie, kreatywność.

ZAPRASZAMY!

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

New user? | Forgot your password?